آدرس : مازندران، ساری، خیابان شیخ طبرسی

ایمیل : info@icarus.ir

شماره تماس : 00955 333 011

...Loading

کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

نئوکلاسیک در لغت به معنای مدرن کلاسیک است. این سبک شیوه ای از سبک مدرن و کلاسیک می باشد که در آن سادگی و ظرافت خاصی وجود دارد. این سبک احیا شده سبک یونان می باشد که تا حدودی با سبک کلاسیک فرانسوی ترکیب شده است. که معمولاً برای فضای آشپزخانه بازتر مورد استفاده قرار    می گیرد. داشتن خطوط نرم و جزئیات ظریف و سادگی آن و در عین حـال بهره بردن از ظرافت کاری سبک کلاسیک جزء ویژگی های منـحصر به فــرد این سبک    می باشد.

این سبک مربوط به قرن هجدهم میلادی بر می گردد و این طراحی بسیار دلربا بوده و در خانه های امروزی کمتر دیده می شود. دکوراسیون نئوکلاسیک  توسط معماران اسکاتلندی مورد استفاده قرار می گیرد. در این سبک بشدت جزئیات مورد توجه می باشد.

اساس این طراحی براساس معمار معروف ایتالیایی Andrea Palladio  بنا شده است. در اصل سبک نئوکلاسیک به معنای استفاده از سبک کلاسیک بر بستر و امکانات و ویژگی های سبک مدرن است.

این مهم در کابینت نئوکلاسیک هم بدرستی مورد استفاده قرار می گیرد رنگ های متداول در این سبک ملایم و سرد می باشد و در حال حاضر کابینت نئوکلاسیک یکی از بهترین طرح ها و سبک ها در کابینت آشپزخانه می باشد.

کابینت نئوکلاسیک در واقع برگرفته از سبک معماری نئوکلاسیک است و آشپزخانه‌ای ساده و در عین حال سنتی و کاربردی را برای شما پدید می‌آورد. اگر به طور خلاصه بخواهیم این سبک را معرفی کنیم باید گفت:

سبک نئوکلاسیک به معنای استفاده از سبک کلاسیک بر بستر امکانات و ویژگی‌های سبک مدرن است و این مهم در کابینت نئوکلاسیک هم، به درستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به این معنی که شما کابینتی با ویژگی‌های کاملا مدرن خواهید داشت اما ظاهر آن به سمت و سوی کابینت کلاسیک تمایل دارد و در واقع اقتباسی از هر دو است.

کابینت‌ نئوکلاسیک، در عین شیک بودن دارای المان‌های تزئینی ساده است که نمایی مدرن و لوکس ایجاد می‌کند و در واقع، آمیزه‌ای از هنر و اشکال اشرافی‌ و مدرنیته و سادگی است.

سادگی و تزئینات اندکی که در سبک کابینت نئوکلاسیک به کار می‌رود، باعث می‌شود به زودی از چنین کابینت‌هایی خسته نشوید و سال‌ها از دیدن آن لذت ببرید.

 

ویژگی های بارز سبک نئوکلاسیک

  •       در کابینت نئوکلاسیک ، طرح‌های ساده‌ای بر روی کابنیت‌ها ایجاد می‌شود و جزئیات به شکل ظریف دیده می‌شود.

·       در کابینت‌ نئوکلاسیک ، خطوط منحنی و دایره‌ای ساده به وفور وجود دارد.

·       کابینت نئوکلاسیک در انواع رنگ‌های مختلف ساخته می‌شود، اما رنگ طوسی پُر کاربردترین رنگی است که در این سبک کابینت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

·       کابینت نئوکلاسیک ، برگرفته از طرح‌های قرن ۱۸ و ۱۹ اروپایی است و المان‌های مربوط به آن دوران در ساخت این کابینت وجود دارد.

·       تقارن، جزء جدا ناپذیر کابینت نئوکلاسیک است.

·       کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه‌های بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

·       رنگ‌های متداول کابینت نئوکلاسیک معمولا ملایم و سرد هستند.

·       چوب رایج‌ ترین متریالی است که در ساخت کابینت نئوکلاسیک کاربرد دارد.

·       کابینت‌های نئوکلاسیک، کابینت‌هایی با ارتفاع بلند هستند و معمولا تا نزدیک سقف ادامه دارند، به همین دلیل در زمره کابینت‌های جادار محسوب می‌شوند.

·       در کابینت نئوکلاسیک، معمولا از متریال سنگ به عنوان روکابینتی و صفحه استفاده می‌شود.

·       در سبک نئوکلاسیک ، چند ردیف کابینت درب شیشه‌ای در آشپزخانه وجود دارد.

با توضیحات فوق انواع سبک های کابینت را توضیح دادیم حال با انواع روکش ها و زیر سبک های دیگر آشنا می شوید تا بتوانید بهترین انتخاب را برای مشتری خود داشته باشید. 

کابینت نئوکلاسیک

شرکت صنایع چوب ایکاروس